Szafa sterownicza to serce każdego systemu automatyki i elektryki, odpowiadające za bezpieczeństwo, wydajność oraz...
Szukaj postu
Projektowanie i wdrażanie sieci teleinformatycznych w nowoczesnym biznesie
Branża teleinformatyczna w Polsce jest jednym z najprężniej rozwijających się sektorów zarówno na rynku rodzimym, jak i europejskim. Nic więc dziwnego, że na przestrzeni kilku ostatnich lat odnotowano znaczny wzrost eksportu, którego głównym przedmiotem był i nadal jest sprzęt telekomunikacyjny i elektroniczny. Stąd też wiele rozwiązań projektowanych jest nie tylko z myślą o firmach działających na terenie Polski, ale także dla przedsiębiorców/inwestorów z zagranicy.
Nie od dziś wiadomo, że branża teleinformatyczna należy do dość specyficznego sektora, gdzie niezwykle dynamicznie zmienia się zarówno sama struktura, jak i parametry określające sieć teleinformatyczna. Stanowi to ogromne wyzwanie nie tylko dla administratorów sieci, którzy zajmują się gromadzeniem danych, ale także dla firm, których działalność jest ściśle związana z dostarczaniem profesjonalnego sprzętu, niezbędnego do zbudowania wydajnej i niezawodnej sieci teleinformatycznej. Odpowiednio zaprojektowana i wdrożona sieć wspomaga firmę w optymalizacji wszystkich tych procesach, które wpływają na osiągane przez nią wyniki i przekładają się na wartość biznesową.
Dlaczego tak ważne jest odpowiednie zaprojektowanie sieci teleinformatycznej?
Cały sprzęt, który zostanie wykorzystany do stworzenia sieci teleinformatycznej w firmie, która jak wiadomo jest jednym z podstawowych elementów współczesnego biznesu, pozwala na sprawne zarządzanie strukturą IT. Stanowi ona jeden z niezbędnych fundamentów do tego, aby móc stworzyć elektroniczny ekosystem, dzięki któremu będzie możliwa nie tylko praca nad wzrostem wydajności sprzętu, ale także jego konfiguracja i dbałość o bezpieczeństwo danych. Należy pamiętać, że w przypadku każdej firmy jakość, wydajność oraz niezawodność sieci teleinformatycznej ma ogromne przełożenie na ewentualną możliwość wykorzystania podstawowych narzędzi pracy takich jak np. poczta elektroniczna, czy też aplikacje biznesowe typu BPM lub CRM. Dlatego też tak ważne jest, aby sieć była zarówno bezpieczna, skalowalna, odporna na awarie, jak i łatwa w zarządzaniu.
Co pomoże nam w organizacji sprzętu/całej infrastruktury sieci IT?
Jednym z niezbędnych elementów, o którym należy pamiętać podczas projektowania sieci teleinformatycznej, jest szafa teletechniczna. Wspomniane urządzenie to integralny element wyposażenia każdej serwerowni lub centrum danych. Szafa teleinformatyczna wykorzystywana jest do organizacji sprzętu informatycznego. Służy do przechowywania takich elementów infrastruktury IT jak:
- serwery,
- urządzenia sieciowe,
- switche
- generatory zasilania
Oprócz przechowywania sprzętu informatycznego szafa dystrybucyjna ma na celu także skuteczne zabezpieczenie wszystkich elementów infrastruktury IT, zapewniając tym samym odpowiednie warunki do funkcjonowania. Urządzenie występuje w wielu różnych rozmiarach i wariantach, co pozwala na ich idealne dopasowanie do konkretnych potrzeb firmy z uwzględnieniem zarówno wielkości sieci, jak i dostępności miejsca.