Ostatni post

 • Pomiary w instalacjach światłowodowych - na czym polegają?
  Pomiary w instalacjach światłowodowych - na czym polegają?
  50 Views
  Dlaczego w sieciach światłowodowych dokonuje się jakichkolwiek pomiarów? Czy nie wystarczy po prostu przyjąć, że światło w przewodzie optycznym będzie w sposób idealny przemierzało dystans pomiędzy jego źródłem a odbiornikiem? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: nie. A to dlatego, że każda instalacja światłowodowa może generować pewne zakłócenia, które już na samym początku należy zlokalizować.
  Read More
 • Metody okablowania budynków w sieci FTTH
  Metody okablowania budynków w sieci FTTH
  44 Views
  W budownictwie wielorodzinnym można wyróżnić cztery różne metody okablowania siecią FTTH. Są one dostosowane do rodzaju obiektu, jego topologii, a także przeznaczenia danej instalacji i liczby aktywnych przyłączy z uwzględnieniem kolejnych podłączanych abonentów.
  Read More
 • Jak oznaczać kable i przewody w szafach sterowniczych?
  Jak oznaczać kable i przewody w szafach sterowniczych?
  59 Views
  Z uwagi na fakt, że współczesne szafy sterownicze są coraz bardziej skomplikowane, odpowiednie oznaczenia umieszczonych w nich kabli i przewodów są kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa w czasie ich serwisowania, konserwacji, jak również codziennego wykorzystania. Jak powinno wyglądać zatem oznaczanie kabli i przewodów?
  Read More
 • Jak układać kable w szafie serwerowej?
  Jak układać kable w szafie serwerowej?
  50 Views
  Szafy serwerowe umożliwiają bezpieczną i bezawaryjną pracę serwerów, urządzeń sieciowych oraz innych elementów infrastruktury informatycznej. Aby zapewnić funkcjonalność wszystkich stosowanych rozwiązań, należy zapewnić odpowiednie ułożenie kabli. Pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze związane z obsługą i konfiguracją sieci. Ponadto szafa serwerowe Rack będzie wtedy miała profesjonalny wygląd i będzie świadczyła o dbałości firmy o wszelkie szczegóły związane z obsługą IT. Jak układać kable...
  Read More
 • Co to są osprzęt - urządzenia sieciowe?
  Co to są osprzęt - urządzenia sieciowe?
  56 Views
  Obecnie niemal każdy korzysta z usług sieci komputerowych. Pobieramy dane z Internetu i komunikujemy się z innymi użytkownikami poprzez komputery, tablety i telefony. Internet służy do rozrywki, nauki i pracy osobom mieszkającym zarówno w małych, jak i dużych miejscowościach. Sieć musi być jednak zbudowana w odpowiedni sposób, aby można było się do niej podłączyć, a informacje były przekazywane bez przeszkód przez całą dobę. Wykorzystywane są to tego celu urządzenia sieciowe wraz z...
  Read More
Showing 1 to 5 of 30 (6 Pages)