Osprzęt do światłowodów - elementy składowe
Światłowód to przewód, który został stworzony z włókna szklanego i tworzyw sztucznych, co umożliwia przesył plików bez zakłóceń poprzez falę świetlną (do kilku terabitów na sekundę). Połączenie światłowodowe jest odporne na warunki atmosferyczne (dzięki swojej budowie). Obecnie dostawcy usług telekomunikacyjnych przede wszystkim promują światłowód, jako gwarant ciągłego dostarczania transferu danych internetowych czy sygnałów telefoni
Czytaj więcej
Do czego służą szafy sterownicze
W miejscach, w których na co dzień wykorzystywanych jest wielu różnego rodzaju urządzeń, doskonale sprawdzają się szafy sterownicze. Pozwolą nie tylko na uporządkowanie skomplikowanej i dość zróżnicowanej aparatury oraz urządzeń, ale także pozwalają na wygodne sterowanie pracą używanych sprzętów. Dzięki nim mamy stały nadzór zarówno nad pracą urządzeń, instalacji, jak i podzespołów.
Czytaj więcej
Szafy RACK - zastosowanie i charakterystyka
Mianem szaf RACK określa się grupę szaf o stypizowanym, metalowym stelażu i różnorodnych rodzajach obudów. Wspólną cechą wszystkich szaf RACK jest wysokość wewnętrzna odpowiadająca wielokrotności tzw. 1U. Czym jest 1U? To wysokość odpowiadająca 1 3⁄4 cala. Na rynku dostępne są więc szafy o wysokości 18U, 24U, 30U czy 36U i innych.
Czytaj więcej
Organizacja kabli światłowodowych - przydatne rozwiązania
Współcześnie nie wyobrażamy sobie codziennego życia bez internetu.
Czytaj więcej
 Szafy światłowodowe - budowa sieci FTTH
Sieć światłowodowa FTTH rozwija się w zawrotnym tempie. Coraz więcej firm, a także gospodarstw domowych może korzystać z jej dobrodziejstw.
Czytaj więcej