Metody okablowania budynków i rozwiązania FTTH
Jednym z istotniejszych elementów nowoczesnych instalacji teletechnicznych w przypadku budynków zamieszkania zbiorowego, są światłowodowe sieci FTTH. W skład wspomnianych systemów wchodzą zarówno słupki zewnętrzne, jak i przełącznice FTTH, które z powodzeniem można dopasować do najróżniejszych potrzeb. Możliwości, jakie dają tego typu instalacje, a także i ich bezawaryjne działanie, sprawia, że z każdym rokiem zyskują na coraz większej popularnoś
Czytaj więcej
Jak zacząć kopać kryptowaluty? Co potrzebujesz
Trudno sobie wyobrazić kopanie kryptowalut bez solidnego sprzętu i oprogramowania. Każdy, kto choć raz się nad tym zastanawiał musi wiedzieć, czy inwestycja ta będzie w jego przypadku się opłacać. Aby się tego dowiedzieć, trzeba wziąć pod uwagę liczbę uzyskanych tokenów, oczekiwaną moc obliczeniową (hashrate), koszt energii, cenę aktywów i inne opłaty. Konieczne jest też posiadanie odpowiedniego sprzętu, a ten kosztuje i to całkiem sporo.
Czytaj więcej
Osprzęt do światłowodów - elementy składowe
Światłowód to przewód, który został stworzony z włókna szklanego i tworzyw sztucznych, co umożliwia przesył plików bez zakłóceń poprzez falę świetlną (do kilku terabitów na sekundę). Połączenie światłowodowe jest odporne na warunki atmosferyczne (dzięki swojej budowie). Obecnie dostawcy usług telekomunikacyjnych przede wszystkim promują światłowód, jako gwarant ciągłego dostarczania transferu danych internetowych czy sygnałów telefoni
Czytaj więcej
Do czego służą szafy sterownicze
W miejscach, w których na co dzień wykorzystywanych jest wielu różnego rodzaju urządzeń, doskonale sprawdzają się szafy sterownicze. Pozwolą nie tylko na uporządkowanie skomplikowanej i dość zróżnicowanej aparatury oraz urządzeń, ale także pozwalają na wygodne sterowanie pracą używanych sprzętów. Dzięki nim mamy stały nadzór zarówno nad pracą urządzeń, instalacji, jak i podzespołów.
Czytaj więcej
Szafy RACK - zastosowanie i charakterystyka
Mianem szaf RACK określa się grupę szaf o stypizowanym, metalowym stelażu i różnorodnych rodzajach obudów. Wspólną cechą wszystkich szaf RACK jest wysokość wewnętrzna odpowiadająca wielokrotności tzw. 1U. Czym jest 1U? To wysokość odpowiadająca 1 3⁄4 cala. Na rynku dostępne są więc szafy o wysokości 18U, 24U, 30U czy 36U i innych.
Czytaj więcej
  • 1
  • 2
Showing 1 do 5 of 7 (1 Strony)