Sieci telekomunikacyjne - rodzaje
Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie nowoczesnego przedsiębiorstwa bez rozbudowanych i szybkich sieci teleinformatycznych. To dzięki nim można zapewnić sobie łatwą komunikację wewnątrz jednostki, usprawnić proces decyzyjny, a także zwiększyć efektywność prowadzonej działalności.
Czytaj więcej
Projektowanie sieci LAN – jakie rozmiary powinna mieć sieć telekomunikacyjna?
Rozmiar projektowanej sieci LAN zależy od wielu różnych czynników. Liczba użytkowników, infrastruktura budynku, komunikacja z sieciami zewnętrznymi, a także przepustowość sieci to najważniejsze parametry, które trzeba wziąć pod uwagę. Niestety - jak wiadomo - nie są to parametry stałe, gdyż ich wartość w przyszłości z pewnością się zmieni.
Czytaj więcej
Sieci miedziane czy światłowodowe?
Internet to taka usługa która z roku na rok staje się tańsza oraz powszechniejsza. Coraz to większe prędkości transmisji danych oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii bezprzewodowych sprawia, że korzystanie z sieci jest bardzo komfortowe. Większa część przyłączy internetowych jest realizowana za pomocą przewodów. Jeszcze kilka lat temu najbardziej popularne były kable miedziane, a dziś są one coraz częściej wypierane przez nowoczesne przewod
Czytaj więcej
Jakie kable są potrzebne do budowy sieci FTTH?
Sieci światłowodowe FTTH są istotnym elementem każdej nowoczesnej instalacji teletechnicznej w budynkach zbiorowych. Ich popularność rośnie z roku na rok, dzięki obowiązującym przepisom oraz nieustanie rosnącej świadomości wielu inwestorów stawiających na innowacyjne oraz niezawodne rozwiązania. Obecnie zapewnienie dostępu zarówno do odpowiedniej jakości usług multimedialnych, jak i internetu staje się sprawą priorytetową. Jakie są rodzaje kabli
Czytaj więcej

Wady i zalety światłowodu

     Komentarzy 0  wyświetleń 23
Wady i zalety światłowodu
Światłowód to technologia przyszłości i tak właśnie rozumie ją gros społeczeństwa. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pierwsze teoretyczne rozważania na jego temat miały miejsce już w... XIX wieku. Na szczęście ludzkość już od dawna przeszła od słów do czynów, dzięki czemu światłowody wykorzystuje się dziś na bardzo szeroką skalę.
Czytaj więcej
Showing 1 do 5 of 12 (1 Strony)